Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti
Co pro Vás můžeme udělat?

Chcete stavět dům, nebo pást ovečky?

Jestli si jdete koupit pozemek na stavbu domu a nechcete pak být zklamaní, že si na něm dům postavit nemůžete, nebo ne takový, jaký jste si přáli, přečtěte si následující radu.

Možnost stavět na pozemku rodinný dům není vůbec samozřejmá. Když přijdete na to, že se na pozemku dům stavět nesmí, nebo jsou s tím spojené závažné komplikace, až po tom, co jste ho koupili, neprodáte ho nejspíš už za stejnou cenu, za kterou jste ho koupili. Leda najdete nějakého nešťastníka, který o problémech nebude vědět.

Kde se můžete dozvědět, jestli a jaký dům můžete na pozemku stavět

Proto, dřív než pozemek koupíte, navštívíte vždy příslušný obecní a stavební úřad, a tam se zeptejte, jaké má obec s lokalitou s Vaším kupovaným pozemkem plány a co se na něm smí stavět.

Aspoň potvrzení

Pokud má obec, kde chcete pozemek koupit, uzemní plán, nechte si z něj udělat kopii vč. písemného popisu způsobu možného využití pozemků v lokalitě s Vaším pozemkem.

Co je důležité vědět před koupí pzemku

Z písemných informací o způsobu využití pozemků v daném území se rovnou dozvíte, jak může Váš budoucí dům vypadat. Kolik bude moci mít podlaží, jaký tvar střechy, kolik je předepsáno parkovacích stání a podobně. Uděláte si tím i „strejčka", protože kopii příslušné části územního plánu pro Vás bude chtít i banka, aby Vám poskytla hypotéku na koupi pozemku nebo na stavbu domu.

Když obec územní plán nemá, nechte si na obecním úřadě potvrdit, že je předmětná parcela určená k výstavbě rodinného domu. Ovšem pozor, takové potvrzení, na rozdíl od kopie příslušné části územního plánu, už neakceptují všechny banky, pokud budete potřebovat hypotéku na koupi pozemku.

Vždy, vždy, vždy a vždy si tyto informace ověřte nebo „shánějte" sami

Informace o tom, zda se na pozemku smí stavět rodinný dům, si vždycky ověřujte nebo obstarávejte sami. Pokud nějaké závažné důvody (může to být i „hloupá" potřeba vést elektřinu přes sousední pozemek, který má třináct spolumajitelů) brání možnosti výstavby rodinného domu na pozemku, nemají majitel ani realitní kancelář ekonomické důvody Vás na to upozorňovat.

Aby Vás něco nepřekvapilo

Pokud se chcete dozvědět víc, co konkrétně ztěžuje stavbu domu na pozemku, dřív než ho koupíte, můžete zavolat i nám. Můžete to rovnou spojit s plánovaním hypotéky.

×

Udělením tohoto souhlasu nám dáváte svolení, abychom na Vámi uvedenou adresu odeslali Vámi požadovaný e-book a nejvýše 14 e-mailových (převážně vzdělávacích) zpráv ročně, z nichž nejvýše dvě mohou obsahovat nabídky služeb Callido Reality.


Více o našich zásadách ochrany osobních údajů si můžete přečíst na tomto odkaze.

E-Book zdarma: Skryté vady bytů

Než opustíte tento web, stáhněte si e-book Skryté vady bytů. Bude se Vám hodit na prohlídkách.

Facebook logo
WhatsApp logo
Twitter logo
Pinterest logo
Google+ logo
LinkedIn logo