Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti
Co pro Vás můžeme udělat?

Poznejte, co je důležité si zjistit o pozemku. Netravte tolik času zařizováním a získejte mimořádně výhodnou hypotéku

Chcete dům se zahradou? Představujete si, jak si dáte „nohy nahoru“ a kafe na terase, těšíte se na zahradu, na klid, soukromí, čerstvý vzduch, večerní grilování při víně s přáteli a klid od sousedů? Vybíráte si už dům a těšíte se, jak bude vypadat? A líbilo by se Vám, kdyby za Vás někdo vyřešil starosti, které Vás čekají při výběru pozemku, vyřizování hypotéky a stavbě domu čekají?

Těšte se na dům a usnadněte si výběr pozemku

Nenechte se rušit při představách o novém domě a odložte aspoň část starostí, které Vás čekají, na někoho jiného.

Je toho totiž hodně, co budete nejspíš potřebovat vyřešit, už jen když si kupujete pozemek. Abyste nezjistili, že na něm nemůžete stavět, nebo že má nějaké jiné vady: že k němu nevede elektřina, že se k němu nedostanete autem, že budete muset mít vlastní čističku vody, že cesta k pozemku nakonec nebude Vaše, nebo že Vám na něj banka neposkytne dost vysokou hypotéku.

Jak to udělat, když potřebujete nejdřív prodat svůj byt, abyste měli peníze na stavbu. Která banka Vám poskytne nejvýhodnější hypotéku, v čem Vám může pomoct hypotéka bez faktur, která banka ji poskytuje, která banka umí půjčit „proti hodnotě“ Vašeho současného bytu, ale umožní Vám ho pak rychle prodat.

Zkrátka, je toho hodně, co budete muset zjistit a vyřídit, když to budete chtít dělat sami. Připravili jsme pro Vás krátký přehled možností, které můžete využít.

Váš architekt

Když si jdete koupit pozemek, nejspíš už řešíte studii domu s architektem. Můžete se zeptat jeho, na co si dávat při koupi pozemku pozor a jak vše nejlépe naplánovat.

Pokud už předtím postavil více domů, bude s tím mít zkušenosti. Váš architekt Vám ale nemusí být schopný vyřešit otázku, jestli si brát hypotéku ke koupi pozemku a stavět za svoje, nebo radši koupit pozemek za vlastní a stavět na hypotéku, jak použít vlastní peníze na stavbu, a podobně.

Váš finanční poradce

Můžete jít tedy za svým finančním poradcem. Vyberte si ale nějakého, který dobře rozumí souvislostem při koupi pozemku. Finanční poradci se většinou věnují prodeji pojištění a podílových fondů, protože je to snazší.

Pokud si nejste jistí, že Váš finanční poradce souvislostem při koupi pozemku rozumí, nemusí předem odhadnout, že některým bankám pro schválení hypotéky nestačí potvrzení od obce, že se na pozemku smí stavět dům, že nemáte kupovat pozemek, na který nemáte právně zajištěný přístup, že se máte zajímat o kolaudaci sítí atp. Výsledkem mohou být sankce od banky, zdržení, spousta starostí a znehodnocená investice.

Shánění informací na internetu

Můžete si informace, co si při koupi pozemku zjistit, jak vše naorganizovat ohledně prodeje současného bydlení, dostavby domu, hypotéky bez faktur, kolaudace a tak dále, sami zjistit na internetu. Stojí to obvykle ale spoustu času.

Proč jsme se o hladké vyřízení hypotéky na pozemek začali zajímat my

Hypotéky na koupi pozemku a stavbu domu jsme začali vyřizovat v roce 2002. Od té doby k nám chodili klienti, kteří chtěli koupit pozemek, a ptali se nás, jestli na něco nezapomněli a jestli postupují správně.

Pomáhali jsme klientům koupit pozemek od souseda, od neznámých lidí nebo od developera. Developerům jsme pomáhali navrhovat způsoby financování výstavby celých developerských projektů, kde bylo třeba vždy řešit, ve které fázi přejde na klienta pozemek, zda budou klienti účastníky stavebního řízení a kolaudačního řízení k výstavbě a kolaudací sítí, a podobně.

Přijďte s námi probrat koupi svého pozemku

I Vy s námi můžete probrat koupi svého pozemku. Pomůžeme Vám vyřešit soustu věcí a získat mimořádně výhodnou hypotéku:

  • Získáte spoustu důležitých praktických rad už při koupi pozemku ohledně přístupu na pozemek z veřejné komunikace, napojení na sítě, zda je dobré si nechat udělat radonový a geologický průzkum, nebo to chtít po majiteli, abyste měli jistotu, že je vše v pořádku.
  • Pomůžeme Vám naplánovat hlavní kroky: kdy se stěhovat a kdy prodat byt, pokud z něj potřebujete peníze na stavbu.
  • Pomůžeme Vám řešit hypotéku na koupi pozemku rovnou v souvislosti s hypotékou na stavbu. Ušetříte tím spoustu peněz díky hypotéce bez faktur a taky díky tomu, že je hypotéka na stavbu většinou větší, než hypotéka na pozemek.
  • Uspořádáme pro Vás aukci hypotéky mezi bankami a poskytne Vám ji ta banka, která Vám nabídne nejvýhodnější podmínky.
  • Pomůžeme Vám hypotéku vyřídit. Nebudete muset tolikrát běhat do banky.
  • Pomůžeme Vám prodat Vaši stávající byt rychle a bez zbytečných slev.

S tím vším si nebudete muset dělat starosti a budete si moct více užívat představy o svém novém domě, na který se těšíte. Budete mít větší radost, protože se nebudete muset zabývat vyřizováním, které Vás nebaví.

Co když k nám nepřijdete

Jestli začínáte uvažovat o koupi pozemku a rozhodnete se do Callida nepřijít, budete muset koupi dost možná řešit sami nebo s mnohem více lidmi a dělat jim prostředníka.

V Callidu se naopak můžete dozvědět vše potřebné na jednom místě: co si zjistit ohledně pozemku, jak naplánovat stěhování ze současného bydlení do nového domu, kde získat hypotéku bez faktur, jak prodat nebo pronajmout starší byt rychle a bez zbytečných slev.

Většina architektů, finančních poradců, realitních makléřů a osobních bankéřů z banky Vám všechny informace na jednom místě neposkytne.

Když naopak do Callida přijdete, můžete si klidně užívat své představy a plány o novém domě a spoustu věcí sami neřešit.

Kolik u nás zaplatíte

Poradenství ohledně výběru hypotéky a plánování prodeje svého současného bydlení u nás získáte zcela zdarma. Zaplatí nám ho de fakto z provize banka, kterou si vyberete.

Poradenství ohledně výběru pozemku Vás bude stát 2 000 Kč. Je to jen zlomek ceny, kterou byste zaplatili za konzultace se všemi potřebnými odborníky: advokátem, geologem nebo geodetem. A navíc se věci naučíte rozumět, pokud budete chtít.

×

Udělením tohoto souhlasu nám dáváte svolení, abychom na Vámi uvedenou adresu odeslali Vámi požadovaný e-book a nejvýše 14 e-mailových (převážně vzdělávacích) zpráv ročně, z nichž nejvýše dvě mohou obsahovat nabídky služeb Callido Reality.


Více o našich zásadách ochrany osobních údajů si můžete přečíst na tomto odkaze.

×

Udělením tohoto souhlasu nám dáváte svolení, abychom na Vámi uvedenou adresu odeslali Vámi požadovaný e-book a nejvýše 14 e-mailových (převážně vzdělávacích) zpráv ročně, z nichž nejvýše dvě mohou obsahovat nabídky služeb Callido Reality.


Více o našich zásadách ochrany osobních údajů si můžete přečíst na tomto odkaze.

E-Book zdarma: Skryté vady bytů

Než opustíte tento web, stáhněte si e-book Skryté vady bytů. Bude se Vám hodit na prohlídkách.

Facebook logo
WhatsApp logo
Twitter logo
Pinterest logo
Google+ logo
LinkedIn logo