Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti Obrázek na pozadí - výhodná koupě nemovitosti
Co pro Vás můžeme udělat?

Kalkulačka výnosnosti investice do bytu k pronájmu ke stažení v MS Excel 2016

Uvažujete o více možnostech investic do bytů a hledáte vhodnou cestu, jak objektivně srovnat jejich výnosnost? Nebo chcete investici do bytu srovnat s investicí do akcií, na kterou byste si nemuseli brát hypotéku?

Vhodné měřítko pro porovnávání investičních příležitostí je tzv. vnitřní výnosové procento, zvané také vnitřní míra výnosnosti, anglicky internal rate of return.

Právě na vnitřní míře výnosnosti jsme postavili naši malou excelovou aplikaci, kterou si můžete na této stránce stáhnout.

S hypotékou, nebo bez hypotéky

Uveďme si malý příklad. Dejme tomu, že máte jeden milion korun v hotovosti. Můžete si k němu buď vzít hypotéku čtyři miliony a koupit si investiční byt v Praze, který Vám bude měsíčně vynášet na nájemném třeba 12 000 korun čistého. A můžete očekávat, že jeho cena poroste rychleji, než cena bytu koupeného v nějakém malém městě.

Nepříjemností ale je právě ona zmíněná hypotéka. Co když půjdou ceny bytů dolů? Hodnota Vašeho majetku se bude snižovat, ale Váš dluh ne.

Psychicky mnohem méně náročné proto je pořídit si byt v nějakém menším městě  bez hypotéky. Ten by Vám měsíčně vydělával řekněme 5 000 Kč čistého. Jeho cena by v budoucnu ale nejspíš nerostla tak rychle, jako cena bytu v Praze. Více o tom se dozvíte například zde.

Která z výše uvedených investic je výhodnější?

Pomoct s výpočtem a srovnáváním investic do bytů Vám může Výpočet výnosnosti (ziskovosti) investice do bytu na pronájem.

Kalkulačka výnosnosti investice do bytu na pronájem ke stažení v MS Excel

×

Udělením tohoto souhlasu nám dáváte svolení, abychom na Vámi uvedenou adresu odeslali Vámi požadovaný e-book a nejvýše 14 e-mailových (převážně vzdělávacích) zpráv ročně, z nichž nejvýše dvě mohou obsahovat nabídky služeb Callido Reality.


Více o našich zásadách ochrany osobních údajů si můžete přečíst na tomto odkaze.

E-Book zdarma: Skryté vady bytů

Než opustíte tento web, stáhněte si e-book Skryté vady bytů. Bude se Vám hodit na prohlídkách.

Facebook logo
WhatsApp logo
Twitter logo
Pinterest logo
Google+ logo
LinkedIn logo